Skip to the content
Menu

Ardagh Group West of Scotland Cup

Ardagh Group West of Scoland Cup - click on the logo to visit our sponsor.

Fixtures

Saturday 21 December 2019
Ardagh Group West of Scotland Cup1st Round
Wishaw Juniors Wishaw Juniors 13:30 Johnstone Burgh Johnstone Burgh
The Beltane
Saturday 11 January 2020
Ardagh Group West of Scotland Cup2nd Round
Ardrossan Winton Rovers Ardrossan Winton Rovers 13:30 Troon Troon
Winton Park
Benburb Benburb 13:30 Kirkintilloch Rob Roy Kirkintilloch Rob Roy
New Tinto Park
Blantyre Victoria Blantyre Victoria 13:30 Muirkirk Juniors Muirkirk Juniors
K G Stadium
Cambuslang Rangers Cambuslang Rangers 13:30 Maybole Juniors Maybole Juniors
Somervell Park
Clydebank Clydebank 13:30 Hurlford United Hurlford United
Holm Park
Dalry Thistle Dalry Thistle 13:30 Pollok Pollok
Merksworth Park
Girvan Girvan 13:30 Newmains United Newmains United
Hamilton Park
Glenafton Athletic Glenafton Athletic 13:30 Largs Thistle Largs Thistle
Loch Park
Greenock Juniors Greenock Juniors 13:30 Vale of Clyde Vale of Clyde
Ravenscraig Stadium
Irvine Meadow XI Irvine Meadow XI 13:30 Arthurlie Arthurlie
Meadow Park
Kilsyth Rangers Kilsyth Rangers 13:30 Neilston Juniors Neilston Juniors
Duncansfield
Kilwinning Rangers Kilwinning Rangers 13:30 Auchinleck Talbot Auchinleck Talbot
Kilwinning Sports Club
Lanark United Lanark United 13:30 St. Roch's St. Roch's
Moor Park
Royal Albert Royal Albert 13:30 Kilbirnie Ladeside Kilbirnie Ladeside
Tilework Park
Winner of Wishaw Juniors vs. Johnstone Burgh 13:30 Renfrew Renfrew
TBC
Saturday 18 January 2020
Ardagh Group West of Scotland Cup2nd Round
Rossvale Rossvale 13:30 Beith Juniors Beith Juniors
New Tinto Park

Results

Sunday 10 November 2019
Ardagh Group West of Scotland Cup1st Round
Cumbernauld United Cumbernauld United 2 - 2 Kilbirnie Ladeside Kilbirnie Ladeside Kilbirnie Ladeside win 4 - 3 on penalties
Guys Meadow Stadium
Greenock Juniors Greenock Juniors 2 - 1 Gartcairn Gartcairn
Ravenscraig Stadium
Saturday 09 November 2019
Ardagh Group West of Scotland Cup1st Round
St. Anthony's St. Anthony's 3 - 4 Hurlford United Hurlford United
McKenna Park
Arthurlie Arthurlie 3 - 1 Irvine Victoria Irvine Victoria
Dunterlie Park
Auchinleck Talbot Auchinleck Talbot 4 - 0 Forth Wanderers Forth Wanderers
Beechwood Park
Bellshill Athletic Bellshill Athletic 0 - 4 Kirkintilloch Rob Roy Kirkintilloch Rob Roy
Rockburn Park
Benburb Benburb 2 - 1 Whitletts Victoria Whitletts Victoria
New Tinto Park
Blantyre Victoria Blantyre Victoria 2 - 2 Petershill Petershill Blantyre Victoria win 3 - 2 on penalties
Petershill Park
Cambuslang Rangers Cambuslang Rangers 7 - 1 Ardeer Thistle Ardeer Thistle
Somervell Park
Carluke Rovers Carluke Rovers 1 - 1 Royal Albert Royal Albert Royal Albert win 3 - 1 on penalties
John Cumming Stadium
Clydebank Clydebank 7 - 0 Annbank United Annbank United
Holm Park
Craigmark Burntonians Craigmark Burntonians 2 - 7 Dalry Thistle Dalry Thistle
Station Park
Darvel Juniors Darvel Juniors 2 - 3 Beith Juniors Beith Juniors
Recreation Park
East Kilbride Thistle East Kilbride Thistle 1 - 1 Renfrew Renfrew Renfrew win 5 - 3 on penalties
New Western Park
Girvan Girvan 3 - 2 Cumnock Juniors Cumnock Juniors
Hamilton Park
Glasgow Perthshire Glasgow Perthshire 1 - 6 Lanark United Lanark United
Keppoch Park
Glenafton Athletic Glenafton Athletic 4 - 1 Larkhall Thistle Larkhall Thistle
Loch Park
Kilsyth Rangers Kilsyth Rangers 1 - 0 Shotts Bon Accord Shotts Bon Accord
Duncansfield
Kilwinning Rangers Kilwinning Rangers 4 - 2 Shettleston Shettleston
Kilwinning Sports Club
Largs Thistle Largs Thistle 5 - 1 Lugar Boswell Thistle Lugar Boswell Thistle
Barrfields Stadium
Muirkirk Juniors Muirkirk Juniors 5 - 1 Vale of Leven Vale of Leven
Burnside Park
Neilston Juniors Neilston Juniors 2 - 1 Rutherglen Glencairn Rutherglen Glencairn
Brig O'Lea Stadium
Pollok Pollok 4 - 1 Ashfield Ashfield
Newlandsfield Park
Saltcoats Victoria Saltcoats Victoria 0 - 9 Maybole Juniors Maybole Juniors
Campbell Park
St. Roch's St. Roch's 4 - 1 Port Glasgow Juniors Port Glasgow Juniors
James McGrory Park
Thorniewood United Thorniewood United 1 - 3 Irvine Meadow XI Irvine Meadow XI
Robertson Park
Troon Troon 4 - 1 Maryhill Maryhill
Portland Park
Vale of Clyde Vale of Clyde 6 - 2 Kello Rovers Kello Rovers
Fullarton Park
Friday 08 November 2019
Ardagh Group West of Scotland Cup1st Round
Ardrossan Winton Rovers Ardrossan Winton Rovers 2 - 2 Lesmahagow Juniors Lesmahagow Juniors Ardrossan Winton Rovers win 7 - 6 on penalties
Winton Park
Yoker Athletic Yoker Athletic 2 - 2 Rossvale Rossvale Rossvale win 3 - 1 on penalties
Holm Park